You are here: Home » Genel » Alo Şikayet Hatları

Alo Şikayet Hatları

Alo Şikayet Hatları, gündelik hayatta karşılaştığınız çeşitli sorunların kolay ve etkili bir şekilde çözülebilmesi için telefon üzerinden şikayetlerinizi bildireceğiniz iletişim kanallarıdır. Şikâyete yada ihbara konu olan durumlarda hangi hattın kullanılacağını bilmek ve şikayetin takibini yapmak önemlidir.

Aşağıda “Telefonla Şikayet Bildirimi Alan İletişim Hatlarının listesi ve numaraları yer almaktadır:

ALO 170 İşyeri Şikayet Hattı

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İletişim Merkezi tarafından hizmet veren bu hat, işyeri tarafından çalışanlara yapılan haksızlıkları şikayet etmeye yönelik kurulmuştur. İşyeri ile sorun yaşayan işçiler (çalışanlar) her türlü öneri, soru, ihbar, şikayet konusunda destek alabilirler. Aynı zamandan ‘Kayıt Dışı İstihdam’ konu olan durumlarda şikayet edilebilmektedir.

ALO 175 Tüketici Şikayet Hattı:

 • Alınan mal ve hizmetler hakkında sorun yaşayan tüketiciler için kurulan bu hatta günlük hayatta yaşanılan her durum şikayet edilebiliyor. Taksitli yapılan satışlarda yaşanan sorunlar, ayıplı mal satışlarından kaynaklanan sıkıntılar gibi çeşitli konularda Tüketici Hakem Heyeti tarzında hizmet veriyor Alo 175.

 

ALO 176 Gürültü Şikayet Hattı:

 • Çevre gürültüsünden, komşular tarafından yapılan ve uyarılara rağmen çözülemeyen rahatsız edici gürültü durumlarında hizmet veren bu numarayı arayabilirsiniz.

ALO 183 Aile, Kadın, Çocuk, Özürlü ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı:

 • Hattın açılımı “Aile, Kadın, Çocuk, Özürlü ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı” olsa da, halk arasında kadına şiddet şikayet hattı olarak da bilinmektedir. İstismara uğrayan kişiler için her türlü hizmeti veren bu hat, emniyet ve jandarma gibi kurumlarla irtibatlı çalışmaktadır.

 

7 Comments

 1. flash tv reklam ürünlerinden çarşaf seti aldım.Reklamdakiyle alakası yok resmen dalga geçiyorlar.bu kanaldaki ürün reklamları tamamen halkı dolandırmaya yönelik.bu tür reklamlara izin verilmemesi lazım.Bu konuyu nereye şikayet edebilirim.

 2. Evimin çatısını eşşek arıları sardı nereye basvayim

 3. İnternetten kredimerkez diye bir siteye kredi başvurusu yaptım daha sonra bana dönüş yapıldı aras kargo dan 650 tl ödeme karşılığında bana kredi dosya masrafı banka evrakları yollamışlar msj ile de ödeme şeklini yazmışlar aras kargoya gittiğimde ödeme yapılma dan zarf açtırmadılar bende ödemeyi ve zarfı açınca dolandırıldığımı anladım ödeme yi yaptığım adres şu ASSIST POST LOJISTIK -7 KONAKLAR MAH MEŞELİ SOK NO 28 BEŞİKTAŞ İSTANBUL TEL 08507671967 beni arayan num 0212 985 01 18

  • MERHABA
   BU FİRMA ARAS KARGO ARACILIĞI İLE BENİ DE DOLANDIRDI.
   ARAS KARGONUN BU KONUDA ÖNLEM ALMASI GEREK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir