You are here: Home » Firmalar » Arçelik » Arçelik Şikayet Hattı

Arçelik Şikayet Hattı

Arçelik markalı aldığınız ürün ve hizmetlerle ilgili yaşadığınız sorunlara çözüm bulmanız, şikayet hattı kanallarını etkili bir şekilde kullanmanıza bağlıdır. Aşağıdaki seçenekler, ilgili firmanın iletişim kuracağınız şikayet hatlarını içermektedir.

Arçelik firmasına tüketici şikayetlerinizi nasıl bildirebilirsiniz?

  • Yetkili Servis: Bulunduğunuz bölgede size en yakın Arçelik Yetkili Servis’ine gidebilir, kayıt tutturabilirsiniz.
  • Çağrı Merkezi: Arçelik Şikayet Hattı Telefon Numarası: 444 0 888 numarayı arayabilirsiniz.
  • İnternet Sitesi: “arcelik.com.tr” adresinden şikayet bölümüne ulaşmak için ana sayfada üst menüde yer alan “Destek” bağlantısına girerek açılan sayfadan “Bize Ulaşın” bölümünde yer alan formda istenilen bilgileri doldurup durumunuzu iletebilirsiniz.

Bütün seçenekleri kullanmanıza rağmen sorununuz çözülmediyse yaşadığınız süreçle ilgili bu sayfada paylaşımlarda bulunabilir; firmanın şikayetleri ele alma ve çözümleme sürecini değerlendirebilirsiniz. Şikayet etmek istediğiniz durumla ilgili aşağıdaki alana bir yorum yazabilir, Arçelik firması hakkındaki düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Markayla ilgili şikayette bulunabileceğiniz ürün ve hizmet grupları: Beyaz eşya (Tüm Buzdolabı Ürünleri, Derin Dondurucular, Çamaşır ve Kurutma Makineleri, Bulaşık Makineleri, Fırınlar, Set üstü ocakları..), Ankastre serisi, Elektronik (Tüm Televizyon Ürünleri, Bilgisayarlar, Tablet ve Telefonlar…), Isıtma ve Soğutma (Klimalar, Kombiler, Termosifon ve Şofben ürünleri…), Küçük Ev Aletleri (Karıştırıcı ve Doğrayıcılar, Ütüler, Süpürgeler…); Teknik servis hizmetleri, firmanın şikayet biriminin çalışma etkinliği…

Burada yazacağınız şikayet ve yorumlarınızın muhatabı olan tarafın cevap hakkı olsa dahi size geri bildirimde bulunacağı garantisi taşımamaktadır!

54 Comments

  1. Arçelik’ten 6 ay önce aldığımız 5223nhey isimli buzdolabını koku problemi şikayetiyle değiştirme talebinde bulundum ”e** ö** 0538 736 ** ” isim ve numaramla kayıt açıldı. Muş/yetkili servise bu talebimi ilettim ve 03.09.2018’de kayıt açıldı o günden itibaren her gün servise gitmeme rağmen maile yanıt bekliyoruz yüzdelik kısmı ödeyeceksiniz gibi cevaplar aldım haksızca ödenecek miktar olmasına rağmen sırf yaz günü mağdur olmamak için ödemeyi kabul ettim ki bir an önce dolabım gelsin diye, fakat ödeyeceğim miktarı bile net olarak çıkaramıyorlar bu genel merkezin telefonu yok mu bu adamlar niye maille iş görmeye çalışıyor da günlerce mail cevabı bekliyor bu neyin oyalamacasıdır bu dolap daha 6 aylık bir dolap garantisi süren bir dolap illaki Tüketici Hakları mahkemesine başvurup öyle mi hakkımı alayım.

    Yine aynı şekilde kayıt açıldığı günden beri aralıksız her gün 444 0 888 müşteri hizmetlerini de aramama rağmen kayıtları incelediğinizde göreceksiniz iş bilmez müşteri hizmeti çalışanları yönlendiriyorum işlemi hızlandırıyorum deyip hiçbir sonuca ulaştırmadılar daha yetkili muhatap bulamıyorum. Yetkili birime bildirin lütfen arasınlar diyorum bildiriyorum efendim deniyor, fakat 1 haftadır bildirilmedi tarafıma bir mesaj bir arama dahi sağlanmadı.

    Lütfen derhal işlemim çözülsün yaz günü ben dolabıma bir şey koyamıyorum, çok mağdur durumdayım. Bu işlem çözülmezse garanti belgelerimle birlikte ve ses kayıtlarıyla ben Tüketici Hakları mahkemesi’ne başvuracağım. Bu yaptığınız resmen kandırma. Ürünü satarken iyi, bir problem çıkınca asla muhatap bulamıyoruz. Lütfen derhal tarafıma dönüş sağlansın.

  2. 30/08/2018 tarihinde Büyükçekmece Arçelik Bayisi Beykent Şubesinden (Şirket adı:Ender Dayanıklı Tüketim) buzdolabı aldım. Taksit slipi ve faturasını verdiler. Satış yapana kadar her şey güzeldi. Ertesi gün sabah 9.51 de bayi tarafından aranıldık. Fiyatta bir hata olduğunu buzdolabının fiyatının farklı olduğunu yetkililerinin (ki bu da bayi sahibi oluyor), üzerine ya 1500 vermemiz gerektiğini ya da satışın iptalini gerçekleştirmemizi istediğini söyledi. Buzdolabını eve getirecekleri tarihte de arayıp “karar verdiniz mi? Bu şekilde buzdolabınızı size teslim edemeyeceğiz. Kredi numaranızı verin. İptal edelim. ” dediler. İptal ettiğimde 1 Eylül’de yapılmış olan zamlar sonrası fiyatlardaki artışın bana getireceği zararı kim karşılayacak. Satarken gezdiğimiz tüm satıcılar 1 Eylül’e kadar karar vermemizi önerdiler diye hemen karar vermiş almıştık. O zaman niye 30 Ağustos’ta aldık ki. Başka Arçelik bayilerini gezdiğimde buzdolabının fiyatında herhangi bir sorun olmadığını, sadece o ürünün üzerine 1 Eylül’den itibaren 700 civarı bir zam uyguladıklarını ki onu da almadan aynı fiyata satış yapabileceklerini belirttiler. Ayrıca öğrendim ki bana satılan eski seri imiş. Benden istedikleri 1500 fark tamda yeni serinin zamlı fiyatına denk geliyor. Utanmadan satmış oldukları ürüne iki gün sonra uygulamayı planladıkları zammı uygulamak istiyorlar. Bir de üstüne üstlük eski seriye yeni seri fiyatı çekerek. Arçelik bu insanlarla mı ürünlerinin pazarını oluşturuyorlar. Hali hazırda kullandığım buzdolabım çalışmadığından, buz dolapsız 12 gündür, bu sıcaklarda böyle bir stresle uğraşmak zorunda bıraktılar. Kendilerinden şikayetçiyim. Kesinlikle Büyükçekmece Arçelik bayilerine (Beykent şube, Gürpınar merkez) uğramayın. Arkanızı döndüğünüzde neyle karşılaşacağınızı bilemezsiniz.31 Ağustos tarihinde ilki olmak üzere bir çok kez Arçelik müşteri temsilcilerine durumu mu anlattım; en kısa sürede mağduriyetimin giderileceğini, bana dönüleceğini belirttiklerine rağmen hâla bana dönülmedi.Almış olduğum buzdolabı tarafıma teslim edilmemiş, resmen gasp edilmiş durumda olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. Türk markalarının adını, böyle vizyonsuz satış noktalarıyla kirletmemelerini rica ediyor normalde yaşanmaması gereken sorunumun ivedilikle çözülmesini istiyorum.

  3. Arçelikten almış olduğum. 02.08.2018 tarihinde Buzdolabı ve fırınım teslime edildikten sonra 1 hafta içerisinde paslandı. Servis ve mühendisler kullanıcıya bağlı hata dediler. Ardı ardı kesilmeyen paslanmalar. Şimdide elektrik süpürgemin hortumunda, ocağımın üzeri ve bulaşık makinemin iç kısmında paslanmalar oldu. Bunlarda mı kullanıcıya bağlı hata. Arçelikten ürün almak mı son. Ürünlerimin değişimini de yapmıyorlar. Kullanmadığım ürünler için parça değişimi istiyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir