You are here: Home » Firmalar » Tefal Şikayet Hattı

Tefal Şikayet Hattı

Tefal markalı aldığınız ürün ve hizmetlerle ilgili yaşadığınız sorunlara çözüm bulmanız, şikayet hattı kanallarını etkili bir şekilde kullanmanıza bağlıdır. Aşağıdaki seçenekler, ilgili firmanın iletişim kuracağınız müşteri hizmetleri şikayet hatlarını içermektedir.

Sinbo ile ilgili tüketici şikayetlerinizi nasıl bildirebilirsiniz?

 • Yetkili Servis: Bulunduğunuz bölgede size en yakın Tefal Yetkili Servisine gidebilir, kayıt tutturabilirsiniz.
 • Çağrı Merkezi: Tefal Şikayet Hattı Telefon Numarası: 444 40 50 Müşteri Hizmetlerini (call center) arayabilirsiniz.
 • İnternet Sitesi: “tefal.com.tr” adresi üzerinden sayfanın en alt kısmındaki “Müşteri Hizmetleri” başlığı altında yer alan “Bizimle İletişime Geçin” bölümüne girerek şikayet formunu doldurabilir sorunlarınızı iletebilirsiniz.
 • Sosyal Medya: facebook ve twitter üzerinden iletişime geçmek için “/tefalturkiye” sayfalarını kullanabilirsiniz.
 • E-posta Adresi: Firmanın e-mail adresi sitesinde mevcut olmadığından diğer seçenekleri kullanabilirsiniz.

Bu sayfadan yaşadığınız süreçle ilgili paylaşımlarda bulunabilir; firmanın şikayetleri ele alma ve çözümleme durumunu değerlendirebilirsiniz.

Yada bütün seçenekleri kullanmanıza rağmen sorununuz çözülmediyse, aşağıdaki alandan durumunuzu özetleyen bir yorum yazabilir, Tefal hakkındaki düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Markayla ilgili şikayette bulunabileceğiniz ürün ve hizmet grupları: İçecek hazırlama (kahve makineleri, su ısıtıcıları, çay makineleri…), Elektrikli Pişirme (fritözler, ekmek yapma ve kızartma makineleri, ızgara ve tost makineleri…), Pişirme (tavalar, tencereler, mutfak aksesuarları…), Gıda Hazırlama (blenderler, doğrayıcı ve öğütücüler, meyve sıkacağı…), Ütü ve Tartı aletleri…

Burada yazacağınız şikayet ve yorumlarınız, firma tarafından geri dönüş garantisi taşımamaktadır!

11 Comments

 1. TEFAL’DEN ŞİKAYETİM VAR!!!!!

  TEFAL’İN Şanlıurfa Piazza’da ki şubesinden 29-10-2017 tarihinde 3 parça tava, ütü ve ipli çekçek alışverişi yaptım. 29-10-2017 tarihinde yaptığım alışverişte satış elemanı aldığım ütüye 860 TL ipli çekeceğe 50 TL dedi ve tavaların fiyatının da indirime geldiğini söyleyip en sonunda bana toplu olarak 1350 TL ödemem gerektiğini söyledi. Bana söylediği fiyat üzerinden tavalar 440 TL ye gelmiştir. 20-11-2017 tarihinde arkadaşım ile birlikte aynı mağazaya gittiğim de arkadaşım aldığım aynı ebattaki tavaları hesaplattığında 390 TL tuttuğunu öğrendim ve o gün de farklı bir kampanya yoktu. Bir gün sonra aradaki fiyat farkının nedenini öğrenmek için mağazaya gittiğimde daha ilginç bir olayla karşılaştım. Satış elemanı bana sattığı ürünleri farklı fiyatta girmiş. Bana söylenen 860 TL olan ütünün 870 TL olarak girildiğini, ipli çekeceğin söylenen fiyatla aynı şekilde girildiğini tavaların ise şuan ki liste fiyatı 390TL iken 410 TL girildiğini kendi satış ekranından gösterdi. Ben liste fiyatı 390 TL olan tavaları neden 440 TL (1350-860-50=440) diye bana satıldığını öğrenmeye çalışırken çok daha ilginç bir olayla karşılaştım.
  Kendi yaptıkları satışı gösteren ekranda toplamda 1330 TL tutan alışverişimden 1350 TL fatura kesilip bu şekilde de ödeme alındı. Tavaları neden 50 TL fazla aldığımı öğrenmeye çalışırken aslında tavayı 20 TL fazlaya ütüyü 10 TL fazla aldığım öğrendim ve NEDEN SATIŞ EKRANINDAKİ TOPLAM TUTARDAN EKSTRADAN BİR 20 TL DAHA FAZLA ÖDEDİĞİMİ ANLAYAMADIM! ( ekrandaki hesap toplamı 870+410+50=1330 kesilen fatura 1350)
  Kısacası 50 TL dolandırıldığımı düşünüyorum. ( tavayı 390 TL olarak ütüyü 860 TL ipli çekçeği de 50 TL ye almam gerekirken ki toplamı 1300 TL eder ben ise 1350 TL ödeme yaptım.)
  Bu olay dışında aldığım ütüden mağazada bir tane teşhir ürünü vardı. Bana yeni ürün göndereceklerini söyleyip mağaza çalışanları tarafından bir gün sonra ütü evime bırakıldı. Fakat ütünün kutusu açıktı. Teşhir ürününün gönderildiğinden şüphelendim. O an direkt ütüyü getiren çalışanı aradım bana teşhir ürünü olmadığını söyledi fakat bu olaylar üst üste gelince ütünün de teşhir ürünü olabileceğinden şüpheleniyorum.
  Gittiğim ŞANLIURFA PİAZZA TEFAL ŞUBE’ sinden mantıklı bir açıklama alamadığım için TEFAL YETKİLİLERİNDEN MANTIKLI BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUM !!!!!

 2. İZMİR ÜÇKUYULAR (İNÖNÜ CAD.31/1 NO:4) TEFAL SERVİSİNE 7/2017 TATİHİNDE TANKLI ÜTÜMÜ(PÖRFEK-TURBO) BIRAKTIM.KAZANI DELİNDİĞİ İÇİN 193 TL SERVİS ÖDEDİM.ŞİMDİ TEKRAR BOZULDU .KAZANDA BUHAR ÜRETEN PARÇA BOZULMUŞ DEDİLER 200 TL.PARÇA FİYATI DİYORLAR.TABİ Kİ BEN TEPKİ VERDİM .SERVİS OLARAK SEN BUNU YAPTIRMA SONRA TEKRAR ARIZA CIKABİLİR DEMEDİLER.BİR ÜTÜDEN 400 TL.SERVİS ALINIRMI.SERVİSİN ÇALIŞMA SİSTEMİNİ BEĞENMİYORUM.HEM ÇOK GEÇ DÖNÜLÜYOR.HEM TELEFONLARA BAKMIYORLAR.BEN TEFAL OLARAK SERVİSİNDEN HİÇ MEMNUN DEĞİLİM.BUNDAN SONRA TEFAL ÜRUN EVİME SOKMAM(ROBOT-DÜDÜKLÜ-ÜTÜ KULLANIYORUM) BEN BU ÜTÜYÜ ŞU AN 193 TL.MASRAF YAPMIŞ BULUNMAKTAYIM 200 TL DAHA VERİP YAPTIRMALMALIMIYIM BANA SERVİSLE GÖRÜŞÜP BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ.SERVİS TEL:0.232 285 16 06 RİCA EDİYORUM İVEDİLİKLE DÖNMENİZİ .İYİ ÇALIŞMALAR.

 3. Ağustos 2017 Ayında Hepsiburada aracılığı ile aldığım Tefal PF210138/87A Ekmek yapma makinesini iyi pişirmemesi ve kabartmaması nedeni ile iade talebinde bulundum gerekli sürenin geçmesi nedeni ile iade talebim reddedildi.Cihazın garanti kapsamında olması nedeni ile ilgili Tefal servisine götürebileceğim söylendi.16.09.2017 Tarihinde Kocaeli İzmit de bulunan Tefal yetkili servisine cihazımı bıraktım.Servisteki ilgili arkadaşların ifadesine göre Tefal Merkezine bilidirimde bulunulduğunu oradan gelen cevap doğrultusunda işlem yapılacağı söylendi.14.10.2017 tarihi itibarı ile henüz bir cevap alabilmiş değilim.

 4. İki yıl önce 70₺ aldığım T E F A L Marka su ısıtıcımın açma tuşu tutmuyor fatih halıcılar caddesine tamire verdim parçası yok diye iade edilecek (servis 180₺ ye yenisini vermeyi teklif etti) servis anlayışınız bu mu…?Saygılar sefa aşabay

 5. Ey tefal dünya kalitesi diye yutturduğunuz kısa tencere garantisi dolmadan titanyum pul pul kalktı ilk başvurum olusuz geldi hakkım değilse zaten istemem Uşak’ta ki servis ve satıcı firma benim %100 haklısın dedikleri halde merkez kullanıcı hatası diyor 229 tl 3 litrelik tencere bu koskoca Fransız firması ürününün arkasında durmuyor sonuca göre tüketiciler mahkemesine baş vuracam haklıysam almasamda olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir